VrtysGame

Nudím se doma a tak jsem se rozhodl, že vám sepíši pravidla her, které se na chaloupce celkem ujaly, abych furt nemusel ty primitivní pravidla vysvětlovat znovu. Chtěl bych ale předeslat, že né všechny hry pochází z mojí hlavy, ja jsem je jen upravil pro potřeby naší chaloupky. :)

Plácaná

Celkem jednoduchá hra, sedí se dokola kolem stolu a každej si položí ruce před sebe a proplete se sousedem. Pak jedna ruka začne, plácne dlaní o stůl a po dohodnutém směru pak pokračují další ruce ležící na stole. Zákeřností hry je, že kdokoliv může plácnout dvakrát a pak se směr plácání otáčí. Ruka, která plácne do stolu kdy nemá nebo zaspí, tak vypadává, její majitel pak chlastá.. :)

Píchana

Je založena na principech hry tichá pošta, jenže pro naše pohodlí jsem tuto hru zjednodušil, už žádné vymýšlení si zákeřných slov a funění do uší. Tady budete potřebovat jen prsty, první, většinou krajní hráč začne tím že vybere jeden ze svých pěti prstů na ruce a tím píchne souseda vedle sebe, který musí poznat, kterým to bylo a bez jediného slůvka píchnout tím samým prstem dalšího hráče. No a poslední hráč pak jen řekne, kterým že to prstíkem se píchalo.   Trestný bych pak nasázel lidem, kteří píchali jiným prstem, než kterým je píchal jejich soused a naschvál vnášeli zmatek do hry.

Nechutný

Pravidla těchto her se opírají o známou hru "Na Hamouna". Hamoun je ten, kdo sní poslední kousek a nebo vypije poslední kapku čehokoliv, co se dá vypít, sníst a nebo předat dál. Trest ho samozřejmě nemine, a tak musí co jinak než chlastat z erární flašky, ve které většinou bývá fakt hnusný pití, co nikdo nechce. Já jen upřesnim, s čím se která hra hraje.

Hulená

dobře se hraje s doutníkem, jeden natahne dým do pusy a předá dál, ten, kdo už nemůže předat dalšímu kouř, tak chlastá. Při téhle hře je zapotřebí dlouholetý trénink.

Tyčkovaná

hraje se s malými slanými tyčinkami. Jednu dáte mezi zuby a předáte dál bez použití rukou, nohou, těla,vlasů atd.. Každej si však z tyčinky musí kousek ukousnout a na kterýho zbude poslední kousek, tak chlastá. Zpestřením hry může být třeba více tyčinek v kole a každá jinýho směru pohybu.

Slintaná

tak ta už se hraje drsně a jedním kolem se můžete bavit celkem dlouho. Je to obdoba hry tyčkovaná, ale hraje se třeba s bonparem, který než se vycucá, to přeci jenom chvilku trvá (ještě jsem ji nikdy nehrál.. :)

Napájená

tahle obdoba se vlastně ani za hru nedá považovat. Je tak vhodná pro maximálně 2, 3 či 4 lidi. Dobře se hraje s vinem a nebo šampáněm, ale jakákoliv štáva je taky dobrá. Princip je vcelku jasný, jeden si cucne a předá obsah druhýmu do pusy. Tady trestný nejsou, hrává se až v hodinách, když už jsou všichni cvaklí a nemají co pít. Při velkém kolektivu doporučuji urobit menší skupinky, předejdete tak nepříjemným situacím..

Na závěr bych chtěl jen dodat, že hry se dobře hrají při stejném množství pindíků a díreček u stolu sedících na přeskáčku (lepši to do sebe zapadá).